Narodil jsem se v Ostravě.

Stále ji považuji za zvláštní místo s osobitým kouzlem. Jako město svým způsobem ve mně zůstala dodnes. Přesto jsem po maturitě odešel na vysokou školu do Prahy a do Ostravy už jsem se nikdy natrvalo nevrátil. Krátce po absolutoriu jsem se přestěhoval mezi jiné hory a pod jiné vrcholy a od  roku 1992 trvale bydlím v Liberci. Vedle práce se věnuji rodině, miluji jazz, klettersteigy a vůbec chození po různě vysokých horách.

Zkušenosti

Začátek ve financích

Po studiu na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy jsem se věnoval až do roku 2000 svému původnímu oboru, tedy fyzice. Na finančním trhu jsem se začal pohybovat v roce 1997 na podzim. Tehdy jsem začal spolupracovat s Winterthur pojišťovnou. Zde jsem se vedle pojištění poprvé setkal také s dalšími možnostmi, konkrétně investičními programy.

Intermezzo

Po krátké epizodní spolupráci a Amcico pojišťovnou v roce 2002 jsem si pracovně odskočil do státní správy na dnes již neexistující ministerstvo, tedy Ministerstvo informatiky. Po dvou letech jsem se přesunul na úřad Hospodářské komory České republiky. V obou  těchto institucích jsem se věnoval finančnímu řízení projetů, Hospodářskou komoru jsem opouštěl na podzim roku 2006 z pozice zastupujícího ředitele ekonomického odboru.

Nový začátek

Po opuštění veřejných úřadů a společností jsem se vrátil k financím a zahájl jsem spolupráci s ČSOB Pojišťovnou. Zde jsem si začal uvědomovat, že chci klientům poskytovat širší rozsah služeb, než jen prodávat pojištění jedné finanční skupiny. Ačkoliv konkrétní produkt může sice mít špičkové parametry, není to ještě záruka toho, že je optimální úplně pro každého. Vnímal jsem, že vazba na konkrétní finanční skupinu mne značně omezuje. Hledání cesty k možnosti nabízet komplexní poradenství mne přivedlo počátkem roku 2010 ke spolupráci se společností Partners, která trvala pět let. 

V roce 2015 jsem se osamostatnil a vydal jsem se na samostatnou poradenskou dráhu.

Současnost

Plně si uvědomuji, že výkon činnosti finančního poradce je odbornou činností, která by neměla být vykonávána amatérkým způsobem na „vedlejší úvazek“. Zdaleka v ní totiž nejdo o to klientovi cokoliv vnutit (a nejlépe se ztratit a již ho nikdy nevidět). Svou práci považuji za stejně odpovědnou, jako je činnost rodinného lékaře, který často provází rodinu po dlouhá desetiletí. Proto jsem se rozhodl zvýšit svou kvalifikaci finančního poradce a rok 2013 jsem zasvětil studiu a přípravě na mezinárodní certifikační zkoušky €uropean Financial Advisor™ (zkratka €FA™), které jsem v lednu 2014 úspěšně absolvoval.

 

Jak pracuji

Asi trochu jinak, než je obecná představa, ale tak, aby služba finančního plánování klientovi opravdu sloužila a pomohla k realizaci jeho životních tužeb a cílů. Je to dlouhodobá práce, jak se říká: „Řím také nepostavili přes noc.